|
Femmy Woltman-Groen werd geboren op 29 april 1935 in Giethoorn, de plaats waar zij nog altijd woont. Zij begon te schrijven in het Nederlands, eerst alleen voor (familie-)feesten, bijvoorbeeld een levensbeschrijving in dichtvorm, maar kort daarna ook voor verenigingen: sketches, liedteksten en gedichten. In 1995 maakte ze het jubileumboek 75 jaar korfbal.
In 2005 verscheen de bundel Uster de Fluster, met een verzameling van gezegden en andere gekkigheden. Het is een uitgave van de Gieterse dialectgroep, die Femmy in 2000 in 't leven riep. In verschillende uitgaven van de IJsselacademie zijn gedichten opgenomen. Samen met Thom van Dijk en Doortje Stam vormt zij de redactie van Kopstôkken, een periodiek in de streektaal van Noordwest Overijssel. Maandelijks levert zij een bijdrage aan 't Gieters Ni-js onder het pseudoniem KLssBES, en met grote regelmaat publiceert zij vertellegies, verhalen en gedichten in Zonnenieuws, het huisblad van het bejaardenhuis Zonnewiede in Giethoorn. In 2006 zag het luisterboek Meisuurties het licht, ook een uitgave van de IJsselacademie.
Omdat Femmy lid is van de Skrieverskring Noordwest-Overijssel en de dialectgroep in Giethoorn komen er heel wat verhaelen en gedichten op papier. Op de cd Tussen vonders en Wieden van zanggroep Samen Een, zijn de teksten van Femmy te beluisteren.
Op uitnodiging geeft Femmy wel eens voordrachten en vertelt ze uit eigen werk. Ze treedt ook op als intermezzo tussen zang en dans met de Zanggroep Samen Een en-of de Gieterse Daansers.
terug naar lijst
|