|
Gees Bartels gehuldigd
Op 27 mei kreeg Gees Bartels-Martens de Cultuurpries 2010 van et Prins Bernhard Cultuurfonds Overiessel. Zi’j kreeg de pries veur äär passie, inzet en creatieve inbreng veur o.a. de ‘Literaire Wandelingen’ in Overiessel en et project ‘Geen dag zonder gedicht’. Commissaris van de Koniginne mr. G.J. Jansen ef as veurzitter van et Prins Bernhard Cultuurfonds Overiessel äär de pries overandigd.
Tiedens de feestelijke aovend in Café Restaurant De Viersprong in Ni’jleusen waeren der optredens van 13 minder of meer bekende Overiesselse dichters. Ze lazen allemaole een gedicht. Die gedichten ad Gees Bartels elk op een prachtige kaerte laoten drukken, in een ontwärp van vörmgever Frank de Wit. De anwezigen kregen zo’n pakkettien van 14 gedichten (Gerrit Kraa ad ook een gedicht inelèverd maar kon der die aovend niet bi’j wèèn) onder de titel Dichter op de viersprong as andenken met. As streektaaldichters uut de westelijke elfte van de provincie waeren Jannie Bakker uut Gællemuun en Klaas Würsten vertegenwoordigd. Wi’j bin bli’j dat zi’j toestemming gaven om de gedichten van die aovend èn van un kaerte as Tekst van de maond juni en juli te gebruken.
bruid
‘k eb oe etooid in dit bruselijk wit, sierlijk de stof um oe middel eplooid zörgzem eskekt en estreeld zoas ooit luiers en romperties: witte cocon woor aa-k oe, kostber, in koesteren kon
plots’ling ontpopt tot een poop’lende bruid ontplooid now de vleugels van tule en kaant trillend van ongeduld zie ’k oe door staon op de raand van de toekomst, kloor um te gaon
vleeg’ as een vlinder gien inder van weemoed vlieg ie verliefd op oe bruidegom toe
‘k zie oe door zweven umgeven deur ziede: et leven zwiert even een polka met oe
Jannie Bakker
|